BLOG

E-ticaret Paketleri

E-ticaret paketleri ; e-ticaret sistemleri sayesinde girişim başlatmak isteyen ve belirli ürünleri satarak para kazanmak isteyenlerin hizmet alabilecekleri çeşitli e-ticaret paketleri bulunur. 5-6 farklı paketin bulunduğu e-ticaret sayfalarında oluşturulan paketlerin her biri genel anlamda kullanıcıların taleplerine en doğru şekilde cevap vermeyi amaçlar. Siz de girişiminize en uygun paketi tercih ederek fazla veya eksik hizmet almadan e-ticaret girişiminizi başlatabilirsiniz. Peki, e-ticaret paketleri dendiğinde hangi kıstaslar göre değerlendirme yapılır?

 

e-ticaret Paketleri Değerlendirme Kıstasları

e-ticaret paketi kurmaya karar verdiğinizde tercih edeceğiniz bazı özelliklere göre değerlendirilir.

 

Sunucu Alanı: Web sayfaları her tarfik aldıklarında ve her yeni bir ürün eklendiğinde sunucu alanında bir bölüm için yer ayrılır. Siteniz büyüyüp daha da geniş kitlelere yayıldıkça ihtiyaç duyduğu sunucu alanında da bir genişleme olması gerekir. Bu anlamda e-ticaret sitenizin aldığı trafik ve ürün sayısına göre sunucu alanı seçmeniz satın alacağını paketi belirler.

 

E-posta Hesabı: İşletmenizde alışacak her bir personel için ayrı bir e-posta hesabı açmak için ihtiyaç duyacağınız bu detay işletmeniz ne kadar büyükse o kadar fazla sayıda e-posta hesabına ihtiyaç doğar. En az 10 en fazla 50 e-posta hesabı arasında işletmenizde ihtiyaç duyacağınız bir paketi tercih ederek siz de e-ticaret alanında ön plana çıkabilirsiniz.

 

Ödeme ve Güvenlik Sistemi: Ödeme ve sayfa güvenliği bir e-ticaret sitesinin en önemli detayları arasındadır. Seçeceğiniz e-ticaret paketinde bu detayların bulunması e-ticaret sitesi fiyatlarını doğrudan etkiler. Bu anlamda paket tercihinizi hem yatırımınıza ayırdığınız bütçe hem de web sayfanızın hedefleri doğrultusunda değerlendirmelisiniz.

 

E-Ticaret Paketleri Fiyatları

E-ticaret girişiminizi başlatmadan önce her türlü detayı dikkate almalısınız. Aksi takdirde hem sistemsel hem de görsel açıdan yaşayabileceğiniz sorunlar nedeniyle girişiminizin başarısız oluğunu düşünebilirsiniz. Bu anlamda başarılı bir girişim için öncelikle ihtiyaçlarınızı doğru bir şekilde belirlemeniz gerekir. Beklentilerinizi doğru bir şekilde değerlendirdikten sonra bu ihtiyaçlara göre bir paket seçmelisiniz. Paketi seçerek bir ön değerlendirme yapmalısınız. Paketin ihtiyaçlarınızı karşıladığını görmeniz durumunda paketi onaylamalı aksi takdirde paket değişikliği yapmalısınız.

 

E-Ticaret Paketleri Ücretsiz

Bir e-ticaret sitesine sahip olmak isteyen birinin en çok dikkat edeceği konulardan biri bu sitelerin maliyetleri olacaktır. Hazır e-ticaret paketlerini almanın maliyeti ortalama birkaç bin TL’dir. Bu nedenle bazı insanlar bu e-ticaret sitelerini ücretsiz olarak kurmanın yollarını arayabilirler.

Paket olmadan bu sitelere ücretsiz sahip olmanın bir yolu yazılım bilip sıfırdan kodlamaktır. Bir diğer yolu ise Wordpress gibi sistemler kullanmaktır. Her ne kadar paketler ücretsiz olsa da bu sitelerin ekstra maliyetleri olacaktır. Bu maliyetlere örnek olarak SSL sertifikası, hosting ve domain maliyetleri verilebilir.

Bunların yanında ücretsiz paketlerde güvenlik açığı da olması muhtemeldir. E-ticaret sitelerinde bolca ödeme gerçekleşeceğinden, bu riski almak pek mantıklı olmayacaktır. Bu nedenle e-ticaret paketleri ücretsiz kullanılmamalıdır. Yazılım konusunda deneyimli olan birisi bile bu siteler için birkaç yüz TL’yi gözden çıkaracaktır.

WhatsApp
Hemen Ara