BLOG

E-Ticaret Nedir Nasıl Yapılır?

Ticaret, insanlıkla beraber binlerce yıldır varlığını sürdürüyor ve insan toplumlarının gelişimiyle birlikte gelişiyor. İnsanlığın teknolojiyle buluşması ve hayatının her alanına teknolojinin dahil olmasıyla birlikte ise e-ticaret kavramı doğmuştur. İlk defa duyanlar e ticaret nedir diye düşünebilir.

E-ticaret, adından da anlaşılacağı üzere ticaretin internet üzerinden yapılmasıdır. Bu ticaretlerin internet üzerinden yapılmasını sağlayan ortamlar ise e-ticaret siteleridir. E-ticaret sitelerinde site sahipleri ister kendi ürünlerini satabilir; isterlerse de başkalarının bu platformlarda ürün satabilmesini sağlayabilir.

Böyle bir işe başlamak isteyenler e-ticaret nasıl yapılır devamını oku...

E-ticaret Fikirleri 2019

E-Ticaret Fikirleri

Ticarete atılma fikri yüzyıllardır insanların aklına geliyor ve her toplumda uygulanıyor. Modern toplumlarda ise bu ticarete atılma fikri insanların aklına zaman zaman e-ticaret fikirleri olarak geliyor. E-ticaret, ticaretin internet üzerinden yapılması ve para akışının sanal ortamda sağlanmasıdır.

Türkiye’de de e-ticaret siteleri son zamanlarda oldukça popülerleşiyor ve her geçen gün bu sitelere yenileri ekleniyor. Büyük yerli ve yabancı e-ticaret sitelerini gören insanlarda da bir e-ticaret sitesi açma isteği oluşuyor. Bunun sonucu olarak ise böyle bir girişimde bulunmak isteyen ins devamını oku...

E-ticaret Ne Demek?

İnternetin yaygınlaşması, elektronik ödeme yöntemlerinin artışı, akıllı teknolojilerin hayatın merkezine yerleşmesi ile “e-ticaret ne demek?” sorusunun cevabı çok daha detaylı ve kapsamlı bir hale geldi. Ancak kısaca, geleneksel ticaret modelinin internet ortamına aktarılması olarak ifade etmek mümkündür. Kapsam olarak ise, geleneksel ticarete göre çok daha girift ve komplike bir operasyon sürecinden bahsedilebilir. Buna rağmen, avantajları çok daha fazla ve geniş müşteri kitlesine ulaşma imkanları ve çağın gereken ticari faaliyeti olarak tüm ürün ve hizmet satan kurumlar açısından elzem.

 

E-ticaret ile ne elde edilebilir?

E-ticaret ne demek sorusunun en önemli bölümlerinden ve belki de e-ticarete adım atmayı düşünen kişileri motive edecek kısım e-ticaretin avantajları. Önce devamını oku...

E-ticaret Paketleri

E-ticaret paketleri ; e-ticaret sistemleri sayesinde girişim başlatmak isteyen ve belirli ürünleri satarak para kazanmak isteyenlerin hizmet alabilecekleri çeşitli e-ticaret paketleri bulunur. 5-6 farklı paketin bulunduğu e-ticaret sayfalarında oluşturulan paketlerin her biri genel anlamda kullanıcıların taleplerine en doğru şekilde cevap vermeyi amaçlar. Siz de girişiminize en uygun paketi tercih ederek fazla veya eksik hizmet almadan e-ticaret girişiminizi başlatabilirsiniz. Peki, e-ticaret paketleri dendiğinde hangi kıstaslar göre değerlendirme yapılır?

 

e-ticaret Paketleri Değerlendirme Kıstasları

devamını oku...

E-ticaret Sitesi Fiyatları

E-ticaret sitesi fiyatları; internet mağazası kurarak ürünlerini satmak isteyen pek çok girişimcinin kafasını kurcalayan sorulardan bir tanesidir. Yatırım aşamasında insanların çok büyük mebleğlar harcamadan ucuz bir şekilde e-ticaret sitesi kurmak istemeleri e-ticaret sitesi fiyatlarının yoğun bir şekilde araştırılmasına neden olur. Ancak bu hususu değerlendirmeden önce e-ticaret sitesinde maliyeti etkileyen unsurların ne olduğuna bakmak gerekir.

 

E-ticaret Sitesi Fiyatlarını Etkileyen Hususlar

Günümüzün en çok kullanılan web s devamını oku...

E-Ticaret Sitesi Nedir?

E-Ticaret Sitesi Nedir?

E-ticaret sitesi, online siteler üzerinden müşterilerine ulaşmak isteyen kişilerin şirketleri ya da şahısları adına kurdukları sitelerdir. E-ticaret, internetin hızla yayılmaya başlaması ile birlikte hayatımıza girmiş olan bir kavramdır. Özellikle dijital pazarlama unsurlarının artması ve internetin insan hayatında önemli bir hal alması e-ticaret sitesinin pek çok firma ve kişi tarafından kullanmasını sağlamaktadır. E-ticaret sitesi, herhangi bir ürünün ya da hizmetin çeşitli ödeme seçenekleri ile internet üzerinden ticaretinin yapılması için bir aracıdır. Tüketicilerin alışveriş alışkanlıklarının da değişmesine neden olan e-ticaret sitesinin geleneksel alışveriş yöntemlerinden pek çok farkı ve üstün yönü vardır. Peki, e-ticaret sitenin tüketicilere ve firmalara sağladığı faydala devamını oku...

E-ticaret sitesi nasıl kurulur?

E-ticaret Sitesi Kurmak

E-ticaret sitesi kurmak son dönemlerde en popüler akımlardan bir tanesidir. İnsanların gerek kendi ürettikleri ürünleri gerekse de başka bir yerden tedarik ederek pazarlamaya çalıştıkları ürünleri sergilemek istedikleri e-ticaret sitesi para kazanmak için muhteşem bir fırsattır. Kendi işinin sahibi olma anlayışının teknolojik bir yansıması olan e-ticaret trendi bireyleri masa başı işlerden de kurtarır. Peki, bu trende katılarak bir e-ticaret web sitesi kurmak istendiğinde hangi adımlar izlenir?

 

Fikir olarak çok iyi bir para kazanma yöntemi olsa da e-ticarette de para kazanmak emek devamını oku...

İnternetten Satış Yapmak

1. Blog yazıları düzenleyin
Ürününüz veya mağazanızla alakalı bir blogunuz yoksa içerik pazarlamasının sınırsız potansiyelini kaçırıyorsunuz demektir.

Ücretsiz ve değerli içerikler sunarak marka güvenilirliği oluşturursunuz ve insanları bilgilendirmiş olursunuz. Blogging arama motorlarında üst sıralarda yer almanıza yardımcı olur ve sosyal medyada bir şeyler paylaşmanızı sağlar.

İşinizle alakalı içerik pazarlamasına başlamanın en etkili yolu insanların ürünleriniz ve sektörle alakalı ne tür şeyleri sorguladığını bilmenizdir. Blogunuzu kullanarak, bireysel makalelerle bu sorgulamalara cevaplar verin.

Örnek ol devamını oku...

WhatsApp
Hemen Ara